Bo Møller skal styrke ungdomsafdelingen

15/06/2015 21:08

 

Bo Møller er ny ungdomskoordinator i klubben. Rækker Mølle Håndbold har fornøjelsen af at præsentere Bo Møller som en forstærkning til klubbens ungdomsarbejde. I et par år har vi forsøgt at få Bo tilknyttet klubben, så derfor er vi meget glade for, at det er lykkedes til den kommende sæson.

- Vi er meget tilfredse med, at Bo har sagt ja til blive en del af vores projekt i Rækker Mølle Håndbold. Bo er en kapacitet til vores ungdomsafdeling, og vi glæder os over, at han med sin erfaring kan bidrage til klubbens fortsatte udvikling, siger sportschef Bjarne Bech.

Bo Møller siger om sit valg:  

- Jeg kan godt lide de værdier, der er i Rækker Mølle Håndbold. Jeg synes, at deres planer og ideer omkring klubben, ungdom og så videre lyder spændende – og jeg glæder mig til at bidrage i klubben. Samtidig glæder mig til at samarbejde med trænere, ledere og spillerne i klubben. Rækker Mølle er et godt socialt sted, og jeg forventer mig meget af samarbejdet, siger Bo Møller. 

Bo er bosat i Skjern med Pia og deres søn Elias, og arbejder som lærer på Dansk Husflids Efterskole.

 • Seneste nyheder
 • Strømpesalg - Bambusa

  03/10/2021 15:42

  Til november skal der sælges strømper til familie og venner. Læs mere om Aktivitetsudvalget nye tilt…

  Læs mere
 • Cykelsponsorløb 2021

  19/09/2021 20:56

  Lørdag den 18. september kl. 10:00 lød "startskuddet" til dette års cykelsponsorløb i Rækker Mølle H…

  Læs mere
 • Klubtilbud 2021

  12/09/2021 11:21

  Så er der igen gode klubtilbud fra Hummel, der kan købes hos Sport24 i Skjern.Se nærmere her - SP…

  Læs mere